Universitatea Stefan cel Mare Suceava

 

ediţia a X-a

Student pentru 1 zi



Clasele a XII-a


Tematicile de concurs (link în titlul disciplinei) şi echipele organizatoare pentru fiecare domeniu de concurs


Comunicare și relații publice

Conf.univ.dr. Ionel CORJAN

i.corjan@yahoo.com

 

Economie

Conf.univ.dr. Mihai Popescu
Conf.univ.dr. Carmen Boghean

mihaip@seap.usv.ro
carmenb@seap.usv.ro

     

Electronică
Automatizări

prof.univ.dr.ing. Adrian GRAUR
S.l.dr.ing. Corneliu Buzduga
S.l.dr.ing. Adrian-Ioan Petrariu
Prof.univ.dr.ing. Corneliu Octavian Turcu    
S.l.dr.ing. Doru Gabriel Balan

adriang@eed.usv.ro

cbuzduga@eed.usv.ro
apetrariu@eed.usv.ro
sturcu@eed.usv.ro
dorub@usv.ro

 

Electrotehnică
și energetică 

Prof.univ.dr.ing. Radu- Dumitru Pentiuc
Sef lucrari dr.ing. Ciprian Afanasov

radup@eed.usv.ro
ciprian@eed.usv.ro

 

Geografie

Lector univ.dr. Maria-Magdalena Lupchian

slmagda@hotmail.com

 

Informatică

Prof.univ.dr.ing. Radu Vatavu
Sef lucrari dr.ing. Ovidiu Schipor
As.univ.dr.inf. Adina Bărîlă

vatavu@eed.usv.ro
schipor@eed.usv.ro
adina@eed.usv.ro

     

Inginerie Economică
în domeniul electric,
electronic și energetic

Prof.univ.dr.ing. Dan - Laurentiu Milici
Sef Lucrari dr.ing. Marinica Bosinceanu

dam@eed.usv.ro
boss@eed.usv.ro

 

Istorie

Lector univ.dr. Harieta Sabol.

harieta@atlas.usv.ro

 

Lb. Engleză 

Lector univ.dr. Daniela Marțole
Lector univ.dr. Daniela Hăisan

danielamartole@yahoo.com
Daniella.haisan@gmail.com

 

Lb. Franceză

Lector univ.dr. Camelia Biholaru

cameliabih@yahoo.com

 

 

Lb. Italiană

Lector univ.dr. Ciprian Popa

cipi4@yahoo.com

 

Lb. Română

Lector univ. dr. Monica Bilauca

monicabilauca@yahoo.com

     

Lb. Spaniolă

Lector univ.dr. Lavinia Seiciuc
Asist. univ. dr. Alina Viorela Prelipcean

lavinia_seiciuc@yahoo.com
alinavarvaroi@yahoo.com

 

Mecatronică și Grafică Asistată
de Calculator
(AutoCAD)

Sef lucrari dr.ing. Sergiu  Spinu

sergiu.spinu@fim.usv.ro

 

Științe Socio-umane
(Filosofie și Psihologie)

Conf.univ.dr. Bogdan Popoveniuc

bpopoveniuc@yahoo.com (psihologie)

Controlul și expertiza produselor alimentare

S.l.dr.ing Sorina Ropciuc
S.l.dr.ing. Micșunica Rusu

sorinaropciuc@yahoo.com
rusum@fia.usv.ro

Ingineria produselor alimentare

S.l.dr.ing Sorina Ropciuc
S.l.dr.ing. Micșunica Rusu

sorinaropciuc@yahoo.com
rusum@fia.usv.ro

Clasele a XI-a


Tematicile de concurs (link în titlul disciplinei) şi echipele organizatoare pentru fiecare domeniu de concurs


Comunicare și relații publice

Conf.univ.dr. Ionel CORJAN

i.corjan@yahoo.com

     

 

Electronică Automatizări 

prof.univ.dr.ing. Adrian GRAUR
S.l.dr.ing. Carneliu Buzduga
S.l.dr.ing. Adrian-Ioan Petrariu
Prof.univ.dr.ing. Corneliu Octavian Turcu 
S.l.dr.ing. Doru Gabriel Balan

adriang@eed.usv.ro

cbuzduga@eed.usv.ro
apetrariu@eed.usv.ro
sturcu@eed.usv.ro dorub@usv.ro

 

Electrotehnică
și energetică

Prof.univ.dr.ing. Radu- Dumitru Pentiuc
Sef lucrari dr.ing. Ciprian Afanasov

radup@eed.usv.ro
aciprian@eed.usv.ro

 

Fizică distractivă

Asist.univ.dr. Camelia Pîrghie

Camelia.pirghie@fim.usv.ro

 

 

 

Geografie

Lector univ.dr. Maria-Magdalena Lupchian

slmagda@hotmail.com

 

Informatică

Prof.univ.dr.ing. Radu Vatavu
Sef lucrari dr.ing. Ovidiu Schipor
As.univ.dr.inf. Adina Bărîlă

vatavu@eed.usv.ro
schipor@eed.usv.ro
adina@eed.usv.ro

     

Inginerie Economică în domeniul
electric,
electronic
și energetic

Prof.univ.dr.ing. Dan - Laurentiu Milici
Sef Lucrari dr.ing. Marinica Bosinceanu

dam@eed.usv.ro
boss@eed.usv.ro

 

Istorie

Lector univ.dr. Harieta Sabol

harieta@atlas.usv.ro

 

Lb. Franceză

Conf.univ.dr. Simona Manolache

simonamanolache@litere.usv.ro

     

Lb. Română

Lector univ. dr. Monica Bilauca

monicabilauca@yahoo.com

     

Științe Socio-umane (Filosofie și Psihologie)

Conf.univ.dr. Bogdan Popoveniuc

bpopoveniuc@yahoo.com (psihologie)

Ingineria produselor alimentare

S.l.dr.ing Sorina Ropciuc
S.l.dr.ing. Micșunica Rusu

sorinaropciuc@yahoo.com
rusum@fia.usv.ro



Parteneri media