ELS International Symposium
        


Committees

SYMPOSIUM COMMITTEE

Chairmen:
Adrian GRAUR - „Ştefan cel Mare” University, Suceava
Alecsandru SIMION, Technical University „Gh. Asachi”,  Iaşi

Steering committee:
Tudor AMBROS -Technical University, Chişinău
Iulian BIROU -Technical University, Cluj-Napoca
Alexandru BITOLEANU -University of Craiova
Lorin CANTEMIR -Technical University „Gh. Asachi”, Iaşi
Aurel CÂMPEANU - University of Craiova
Dorel CERNOMAZU -„Ştefan cel Mare” University, Suceava
Ciprian DIACONU – Transelectrica Romanian Power Grid Company
Bulent ERTAN -Technical University „Middle East”, Istanbul
Ştefan GHEORGHE - Transelectrica Romanian Power Grid Company
Nicolae GOLOVANOV – „Politehnica” University Bucureşti
Ioan HAŢEGAN – Transelectrica Romanian Power Grid Company
Vasile IANCU -Technical University, Cluj-Napoca
Doina ILIŞIU - Transelectrica Romanian Power Grid Company
Victor IONESCU – OPCOM Romanian Power Market Operator
Mihai IORDACHE -, „Politehnica” University, Bucureşti
Marcel ISTRATE - Technical University „Gh. Asachi”, Iaşi
Marcel JUFER - école Polytechnique de Lausanne 
Gheorghe LIVINŢ - Technical University „Gh. Asachi”, Iaşi
Leon MANDICI- „Ştefan cel Mare” University, Suceava
Etienne MILENT - Université des Sciences et Technologies de Lille 
Radu MUNTEANU -Technical University, Cluj-Napoca
Virgil MAIER - Technical University, Cluj-Napoca
Istvan NAGY -Technical University of Budapest 
Valentin NAVRAPESCU - „Politehnica” University Bucureşti
Ştefan Gh. PENTIUC - „Ştefan cel Mare” University, Suceava
Dorin POPOVICI -„Politehnica” University, Timisoara
Raul RABINOVICI -„Ben Gurion” University, Israel 
Alexandru SĂLCEANU - Technical University „Gh. Asachi”,  Iaşi
Emil SIMION - Technical University, Cluj-Napoca
Petre TODOS - Technical University, Chişinău
Viorel TRIFA - Technical University, Cluj-Napoca
Nicolae VASILE -  ICPE-S.A., Bucureşti
Ioan-Adrian VIOREL - Technical University, Cluj-Napoca
Ion VONCILĂ - „Dunărea de Jos” University, Galaţi
Slawomir WIAK - Technical University of Lodz 
   
Organizing committee:
Mihai RAŢĂ - „Ştefan cel Mare” University, Suceava, chairman
Ciprian AFANASOV - „Ştefan cel Mare” University, Suceava
Narcisa AIROAIE - „Ştefan cel Mare” University, Suceava
Niculai BARBĂ - „Ştefan cel Mare” University, Suceava
Elena C. BOBRIC - „Ştefan cel Mare” University, Suceava
Eugen HOPULELE - „Ştefan cel Mare” University, Suceava
Daniela IRIMIA - „Ştefan cel Mare” University, Suceava
Leonard LIVADARU - Technical University „Gh. Asachi”, Iaşi
Leon MANDICI - „Ştefan cel Mare” University, Suceava
Dan L. MILICI - „Ştefan cel Mare” University, Suceava
Mariana R. MILICI - „Ştefan cel Mare” University, Suceava
Adrian MUNTEANU - Technical University „Gh. Asachi”, Iaşi
Elena OLARIU - „Ştefan cel Mare” University, Suceava
Radu PENTIUC - „Ştefan cel Mare” University, Suceava
Cezar POPA - „Ştefan cel Mare” University, Suceava
Gabriela RAŢĂ - „Ştefan cel Mare” University, Suceava
Constantin UNGUREANU - „Ştefan cel Mare” University, Suceava

 

©Universitatea "Ştefan cel Mare" Suceava - ELS International Symposium
Str. Universităţii, nr. 13, 720 229 Suceava, Romania, tel: +40 230 524801 , e-mail: emailusv.ro

   Search Engine Optimization