Facultatea de Educaţie Fizică şi Sport

Rezultate sportive 2017

Nume, prenume

Locul ocupat

Competiția

Localitate, perioada

TCACIUC V. VASILE-CRISTIAN
ANDREI G. IULIAN
MITREA I. ADI-IONUȚ
COSTEA N. CĂTĂLIN-SABIN
TÎRZIORU P.R. ȘTEFAN-ADRIAN
BURLACU V. GABRIEL-SEBASTIAN
PETREA I. GEORGE-ALIN
CHIRUȚ N. ADRIAN
OLARIU C. ANDREI-MARIUS
ALEXA D. IULIAN-DANIEL
TCACIUC V. IOAN-MARIUS
ȘOLDĂNESCU M. BOGDAN-VASILE
BAICAN V. FLORIN - BOGDAN
BURSUC S. CRISTIAN
POLOCOȘER V. IOAN-SEBASTIAN
CIUBOTARIU S. FLORIN
ANTRENOR: Prof.univ.dr. Petru GHERVAN

I

Campionatul național Universitar de Handbal masculin

Suceava, 5-7.05.2017

TCACIUC V. VASILE-CRISTIAN
COSTEA N. CĂTĂLIN-SABIN
TÎRZIORU P.R. ȘTEFAN-ADRIAN
BURLACU V. GABRIEL-SEBASTIAN
OLARIU C. ANDREI-MARIUS
ALEXA D. IULIAN-DANIEL
BAICAN V. FLORIN - BOGDAN
IONASCIUC DANIEL
USTUROI ADRIAN
BĂDELIȚĂ OVIDIU
ANTRENOR: CHIRUȚ ADRIAN

I

Campionatul European Universitar de Handbal masculin

Malaga, iulie 2017

Gag Andrei Marius (aruncarea greutăţii)

I

Campionatul Naţional Universitar  de Atletism

Bacău, 04.02.2017

I

Campionatul Naţional de Atletism în Sală

Bucureşti, 18.02.2017

III

Jocurile Mondiale Universitare

Taipei, 23.08.2017

Firfirică Alin (aruncarea discului)

I

Cupa Europei

Spania, 11.03.2017

I

Campionatele Naţionale de Atletism

Piteşti, 08.07.2017

II

Campionatele Europene de Atletism

Polonia, 16.07.2017

II

Jocurile Mondiale Universitare

Taipei, 28.08.2017

Musteaţă Marius (aruncarea greutăţii)

I

Campionatul Naţional Universitar de Atletism

Piteşti, 07.05.2017

III

Campionatul Naţional de Atletism Tineret

Piteşti, 07.07.2017

 

Ministerul Educaţiei Naţionale şi Cercetării Ştiinţifice
Federaţia Sportului Şcolar şi Universitar
Campionatul Naţional Universitar de Atletism 21-22 mai 2016 Piteşti

Nr.crt.

Nume Prenume

Proba

Rezultat

Locul obţinut

1

GAFIŢA ANDREI
Licenţă EFS Suceava

10 000 M marş

43.51.64 min

LOCUL 1

2

BURUEANĂ LENUŢA
Licenţă EFS Suceava

aruncarea greutăţii

14.92 M

LOCUL 1


Data

Nume și
prenume

Premiul
obţinut

Denumirea manifestării în cadrul căreia s-a obţinut premiul

4-14.07.2015

 Gag Andrei

Locul II

Jocurile Mondiale Universitare Gwangju, Coreea de Sud

24-25.01.2015

 Gag Andrei

Locul I

Campionatul național universitar de atletism, Bacău, 2015

24-25.01.2015

Suhani Cătălin

Locul I

Campionatul național universitar de atletism, Bacău, 2015

2.02.2014

 Agapi Ioana

Locul I

Campionatul național universitar de atletism, Bacău, 2014

 

 

 

2013

 

ŞUHANI CĂTĂLIN

LOCUL I

CAMPIONATUL NAŢIONAL UNIVERSITAR DE ATLETISM, 18-19 MAI, CLUJ-NAPOCA

RĂTUNDU ILIE

LOCUL III

CAMPIONATUL NAŢIONAL UNIVERSITAR DE ATLETISM, 18-19 MAI, CLUJ-NAPOCA

AGAPII IOANA

LOCUL I

CAMPIONATUL NAŢIONAL UNIVERSITAR DE ATLETISM, 18-19 MAI, CLUJ-NAPOCA

ONOFREI ALINA

LOCUL II

CAMPIONATUL NAŢIONAL UNIVERSITAR DE ATLETISM, 18-19 MAI, CLUJ-NAPOCA

ANUL

NUME SI PRENUME

PREMIUL OBŢINUT

DENUMIREA MANIFESTĂRII ÎN CADRUL CĂREIA S-A OBŢINUT PREMIUL

2012

ŞUHANI CĂTĂLIN VASILE

LOCUL I

CAMPIONATUL NATIONAL UNIVERSITAR DE ATLETISM, BACĂU, 2012

AGAPI IOANA

LOCUL III

CAMPIONATUL NATIONAL UNIVERSITAR DE ATLETISM, BACĂU, 2012

ONOFREI ALINA

LOCUL III

CAMPIONATUL NATIONAL UNIVERSITAR DE ATLETISM, BACĂU, 2012, PROBA 3000 M MARŞ

 

Ramura sportivă/proba

Tipul competiţiei

Localitatea

Perioada

Performanţă

Studenţi participanţi

Handbal

Campionatele
Naţionale Universitare

Târgovişte

7-8.05.2011

Locul I

Bejan Andrei, Buga Dumitru, Bahan Marius, Dumitraş Rãzvan, Roşu
Alin, Smeu Alin, Petrea Alin, Ţigãnaşu Cosmin, Negru Dãnuţ, Vele Ciprian, Drãghici Andrei, Spiridon Andrei, Zvanciuc Sergiu.

Judo

Campionatele
Naţionale Universitare

Sibiu

20-21.05.2011

Locul III

Ailincă Bogdan

Nataţie 100m Bras

Campionatele
Naţionale Universitare

Piteşti

6-7.05.2011

Locul II

Ignat Tudor

100m liber

Campionatele
Naţionale Universitare

Piteşti

6-7.05.2011

Locul III

Grosu Claudiu Gabriel

100m liber

Campionatele
Naţionale Universitare

Piteşti

6-7.05.2011

Locul V

Burac Dana

 

An calendaristic

Nume şi prenume student premiat

Premiul obţinut

Denumirea manifestării

2010

Echipa de handbal masculin

VI

Campionatul Ligii Naţionale

2010

VASILE GHEORGHE

I

Campionatul naţional universitar sală -bacău

2010

ANCA BĂLĂNUCĂ

III

2010

VASILE GHEORGHE

III

Campionatul naţional cupa de cristal seniori şi tineret

2010

ANCA BĂLĂNUCĂ

III

2009

Echipa de handbal masculin

V

Campionatul Ligii Naţionale

2009

Echipa de handbal masculin

Sferturi de finala

Cupa Challenge
(cupe europene)

2009

Erzilia COSOVANU ŢÂMPĂU

II

Campionatul naţional universitar de atletism pe teren acoperit
24-25 ianuarie 2009 – Bacău

2009

Anca BĂLĂNUCĂ

III

2009

Anca BĂLĂNUCĂ

I

2009

Erzilia COSOVANU ŢÂMPĂU

II

2009

Ioana ANDRIAN

X

2009

Anca BĂLĂNUCĂ 

II

Campionatul naţional universitar de atletism
Stadionul “Iolanda Balaş Soter”, Bucureşti 22 – 23 Mai 2009

2009

Cristian PRÎSNEAC

I

2009

Erzilia COSOVANU ŢÂMPĂU

II

2009

Erzilia COSOVANU ŢÂMPĂU

IV

2009

Bogdan IREMICIUC

III

2009

Viorica HASNA

IV

 

© 2009 Facultatea de Educatie Fizica si Sport - Str. Universitatii 13 C.P. 720225, Suceava, Romania
Tel centrala: +40 230 216147 / 101, Tel centrala (ton): +40 230 522978 /101, Tel. direct: +40 230 522819